مزیت های مرکز مراقبت های بالینی در منزل توان تازه (تتا)

مجوز معتبر

موسسه تتا مفتخر است با دارا بودن مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی به شما عزیران خدمت رسانی کند .

آموزش حرفه ای نیرو ها

یکی از مهمترین ارکان سرویس رسانی تخصصی بالینی در منزل “آموزش حرفه ایی” نیروهای اعزامی به منازل است .
موسسه تتا با بیش از دو دهه تجربه در حیطه ی آموزش ، یک طرح جامع آموزش مستمر برای تمامی نیروهای اعزامی ارائه میدهد که سر تیتر فرآیند آموزشی بدین قرار است :
Learn-4 blue
مرحله چهارم :
ارزشیابی تخصصی و عمومی
همه ی افرادی که مرحله ی مصاحبه و آموزش را با موفقیت پشت سر گذاشته باشند بصورت مکرر مورد ارزیابی کتبی و عملی قرار خواهند گرفت تا توانایی های آنها سنجیده و بصورت مستمر تقویت شود . لازم بذکر است که حتی اگر فردی در یکی از زمینه های تخصصی و یا عمومی مراقبت های بالینی تجربه دارد باز هم نیاز به تقویت و یادآوری بسیاری از موارد بشدت لازم است .
Learn-3
مرحله سوم :
آموزش مستمر مهارت های اجتماعی، اخلاقی و حرفه ای
قطعا یکی از مهمترین مواردی که برای مشترکین خدمات بالینی در منزل اهمیت ویژه دارد رعایت شئونات اخلاقی و حرفه ایی و آداب معاشرت فردی است که قرار است برای خدمت رسانی در منزل مشترک فعالیت کند . مواردی مانند : رازداری ، آداب معاشرت ، رعایت بهداشت فردی ، عدم مداخله در اقدامات درمانی تخصصی ، امانت داری ، راستگویی ، مسئولیت پذیری ، وقت شناسی ، کنترل خشم ، عدم مداخله در امور خانوادگی و خصوصی و رعایت دیگر شئونات اخلاقی از جمله مواردی است که هر شخصی اعم از کوچک و بزرگی نیاز به آموزش دیدن و یادآوری آن ها دارد
Learn-2
مرحله دوم :
آموزش مستمر تخصصی
تمامی نیروهای بالینی و مراقبتی و کلینیکی موسسه از طریق یک طرح درس تخصصی و توسط اساتید مجرب موسسه در ابتدای همکاری آموزش داده شده و همچنین در طول همکاری باز آموزی می شوند . بعنوان مثال حتی اگر پرستاری دارای مدرک تحصیلی معتبر و سابقه طولانی در مراکز درمانی مختلف را دارا باشد ، به دلیل متعدد بودن نوع فعالیت های بالینی و درمانی بایستی باز هم در موارد گوناگون یادآوری و آموزش مجدد ببیند تا برای مواجهه با موارد گوناگون ورزیده تر عمل کند .
آموزش نیروها
مرحله اول :
مصاحبه با نیروها
در این مرحله تمامی ملزومات مورد نیاز یک نیروی حرفه ایی اعم از قابلیت های حرفه ایی ، سلامت فیزیکی و روحی و اخلاقی و سابقه ی نیرو ها در امور مربوطه بدقت مورد بررسی قرار میگیرد .

پشتیبانی 7/24

ما در موسسه تتا در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته آماده ی ارائه خدمات پشتیبانی به مشترکین و مراقبین محترم خواهیم بود . هر مشترک علاوه بر کارشناسان متعدد موسسه یک کارشناس پشتیبان مختص خود را نیز خواهد داشت که میتواند در هر زمانی با وی در ارتباط بوده و درخواست ها ، انتقادات ، پیشنهادات و امور مربوطه را با وی مطرح کرده و در اسرع وقت خدمت مورد نظر را دریافت نماید .

مشاوره تلفنی رایگان

یکی از مهمترین ارکان سرویس رسانی تخصصی بالینی در منزل “آموزش حرفه ایی” نیروهای اعزامی به منازل است .
موسسه تتا با بیش از دو دهه تجربه در حیطه ی آموزش ، یک طرح جامع آموزش مستمر برای تمامی نیروهای اعزامی ارائه میدهد که سر تیتر فرآیند آموزشی بدین قرار است :

عقد قرارداد در محل

خیلی از متقاضیان امور بالینی و مراقبتی زمان و یا شرایط حضور در محل موسسه جهت عقد قرارداد را ندارند ، ما این امکان را فراهم کردیم که متخصصین ما برای صرفه جویی در وقت و انرژی شما جهت عقد قرارداد بصورت حضوری در منزل و یا محل کار شما حاضر شده و در خدمت شما باشند .

بازرسی

کنترل کیفیت خدمت رسانی محدود به شروع همکاری نشده و نظارت بر چگونگی ارائه ی خدمات به مراتب از آغاز خدمت رسانی مهمتر است . کارشناسان موسسه جهت پشتیبانی در حین خدمت رسانی با انجام بازرسی های تلفنی ادواری از طریق تماس با مشترک و نیروهای اعزامی و یا در صورت نیاز مشترک (البته با هماهنگی قبلی) از طریق حضور در محل از نیروهای اعزامی و مشترکین بازرسی و پشتیبانی بعمل می آورند .

اعزام نیروهای متخصص

اموری از جمله خدمات پرستاری، ویزیت پزشک ، رادیولوژی و سونوگرافیک ، فیزیوتراپی و کار درمانی ، بینایی و شنوایی سنجی و مواردی از این قبیل ، حضور نیراهای متخصص و مجرب را می طلبد .
ما در موسسه تتا این امکان را برای شما فراهم کردیم تا بتوانید بعنوان عضوی از خانواده تتا بتوانید از تمامی امکانات بالینی و درمانی حتی مواردی چون آزمایشگاه و تامین دارو در منزل و تامین تجهیزات پزشکی در منزل بهره مند شوید .
طبیعتا این سطح از گستردگی خدمات ، نیازمند کادری متخصص است که با تلاش شبانه روزی همکاران ما به خدمت شما درآمده .

قیمت های کارشناسی شده 

هر فردی که متقاضی بهره گیری از مراقبت های بالینی و درمانی در منزل است این حق را دارد که به ازای دریافت بهترین نوع خدمات متناسب با نیازش ، قیمتی منطقی و متناسب با نوع آن خدمات را پرداخت کند .
کارشناسان ما قیمت های متناسب با خدمت مورد نیاز شما را به شما پیشنهاد می کنند چرا که هدف ما یک ارتباط طولانی و بلند مدت با مشترکین خانواده بزرگ تتا است و تامین رضایت مشترکین در قیمتی که به ازای خدمات دریافتی پرداخت می کنند برای ما اهمیت زیادی دارد ، این رابطه یک رابطه ی برد – برد خواهد بود .