بینایی سنجی در منزل

بینایی سنجی در منزل (optometry در خانه)

بینایی سنجی قسمتی از معاینه کامل چشم است که توسط اپتومتریست انجام می گردد. و در آن کیفیت بینایی، ارزیابی دید دو چشمی، تطابق و غیره سنجیده می شود. اقدامات بینایی سنجی قبل از ویزیت توسط چشم پزشک ضروری بوده. و در تشخیص بسیاری از بیماری های چشمی به پزشک کمک می کند.

 تست سنجش دید 10/10

بینایی سنجی در این روزش از طریق دید نزدیک از کارت‌های Jaeger، که در فاصله مشخصی از چشم فرد قرار می‌گیرد انجام میشود. و بر اساس کوچکترین نوشته که فرد بتواند تشخیص دهد، نمره چشم او مشخص می‌شود.

تست دید نزدیک

نوع دیگری از بینایی سنجی (تست دید نزدیک) وجود دارد. که کارت‌ها در فاصله‌های مشخصی از چشم قرار می‌گیرند و فرد باید اعداد نوشته شده بر روی کارت را بخواند. این تست به‌صورت پیشرفته انجام می‌شود و فاصله اعداد از هم متفاوت است. این نوع تست بیشتر برای غربالگری کودکان استفاده می‌شود. افراد توانایی تشخیص و حد بینایی مختلفی در انجام تست‌های عادی و فشرده دارند.

عینک تشخیص دوبینی

یکی از بیشترین اختلالاتی که ممکن است برای کودکان و سالمندان رخ دهد، مشکل دوبینی یا آمبلیویی می‌باشد. علت این نوع بیماری عدم توانایی مغز بیمار در منطبق کردن تصاویر دریافتی از ذهن است که به‌طور کامل با یکدیگر مطابقت ندارد.

تست کوررنگی

انواع مختلفی از کوررنگی وجود دارد. در  این بیماران معمولا اختلال بینایی مرکزی و نورگریزی (فوتوفوبیا) وجود دارد و آنها از حرکت غیر ارادی کره چشم نیز رنج می‌برند. به دلیل نادر بودن چنین اختلالاتی معمولا در طراحی اولیه پیش‌بینی‌ای برای آنها صورت نگرفته است.

تست دید سه بعدی

نام دیگر این تست” درک عمیق” نیز گفته می‌شود. در این تست کارت‌های مخصوصی در فاصله 30 الی 40 سانتی‌متری فرد قرار گرفته می‌شود و شامل نام‌های مختلفی در قالب سه بعدی است که فرد باید این نام‌ها را برای سلامت چشم خود تشخیص دهد.

تمامی تست های فوق الذکر توسط کارشناسان اعزامی مرکز مراقبت های بالینی در منزل توان تازه (تتا)، انجام میپذیرد. کافیست با شماره های مرکز تماس حاصل فرمایید.

شنوایی سنجی در منزل

تست شنوایی سنجی جهت آزمودن میزان شنوایی با استفاده از دستگاه شنوایی سنج است. این تست هم برای کودکان و هم برای بزرگسالان انجام می شود و در صورت وجود هر گونه اختلال شنوایی پس از ارجاع به متخصص گوش و حلق و بینی و شناسایی علت این اختلال و انجام اقدامات درمانی لازم، برای بیمار سمعک تجویز می شود.

شنوایی سنجی در منزل

انجام تست شنوایی سنجی در منزل و توسط پزشک متخصص، امری امکان پذیر است. انجام این آزمایش در منزل به کمک دستگاه های تخصصی انجام می شود و از نظر صحت پزشکی هیچ تفاوتی با تست انجام شده در مراکز شنوایی سنجی ندارد.

شنوایی سنجی سالمندان در منزل

انجام تست شنوایی سنجی سالمندان در منزل و حتی قالب گیری گوش و تنظیم سمعک در منزل، خدمتی است که به صورت حرفه ای، برای رفاه حال سالمندان گرامی صورت می گیرد. بسیاری از افراد با بالا رفتن سن دچار کاهش شنوایی یا به اصطلاح سنگینی گوش می شوند. اما تحمل شلوغی و انتظار در صف مراجعین شنوایی سنجی، برای بسیاری از سالمندان امری دشوار است.

شنوایی سنجی کودکان در منزل

انجام تست شنوایی سنجی در کودکان، بخصوص نوزادان و کودکان نو پا که برای یادگیری زبان به قدرت شنیداری خود متکی هستند، امری ضروری است. البته اجباری نیست که با وجود یک نوزاد یا کودک خردسال، شخصا به مراکز شنوایی سنجی مراجعه کنید.
برای حل این مشکل می توانید از خدمات شنوایی سنجی کودکان در منزل، مرکز مراقبت های بالینی در منزل توان تازه (تتا) استفاده کنید. تا پزشک در ساعت مقرر به خانه شما مراجعه نموده و شنوایی سنجی را انجام دهد. برای مشاوره رایگان و تعیین قرار ویزیت با کارشناسان مرکز تتا تماس حاصل فرمایید.

چرا دریافت خدمات در منزل از مرکز توان تازه (تتا)؟؟

مرکز مراقبت های بالینی در منزل توان تازه (تتا) با دارا بودن مجموعه ای از پرستاران آموزش دیده، جهت تامین آرامش شما در خدمت شماست. همگی پرستاران و مراقبین این مجموعه تحت آموزش های حرفه ای و تخصصی قرار گرفته اند. و تنها افرادی که موفق به گذراندن ارزشیابی ها با نمره ی قبولی شده اند، از سوی این مرکز مشغول به کار می گردند. ویزیت دوره ای پزشک و ارتباط مستمر مراقبین و پرستاران با پزشک مجموعه کیفیت بالای خدمات به شما را تضمین میکنند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرستاران و مراقبین موسسه تتا، با ما تماس بگیرید.همکاران ما به صورت 24 ساعته آماده ی پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

مشاوره رایگان با کارشناسان تتا